PARADYSIO

dedicated to make difference

Od septembra do decembra 2013 PARADYSIO realizovalo a ukončilo projekt podporený MZV a EZ SR v rámci výzvy na Podporu a ochranu ľudských práv a slobôd.

Projekt pod názvom  Podpora výchovy a vzdelávania detí k ľudským právam audiovizuálnou formou bol pokračovaním projektu ÚV SR z roku 2012, ktorého výsledkom bola detská rozprávková omaľovánková knižka "Hračky idú do školy".

Rozprávkové DVD s divadelnou bábkovou podobou troch rozprávok, ktoré si na spoločných premietaniach mohli pozrieť žiaci vybraných základných škôl po celom Slovensku bolo úspešným výsledkom realizácie projektu.

Prosíme kontaktujte nás pre zaslanie DVD pre Vašu školu. V prípade, že už DVD nie je k dispozícii, vám veľmi radi pošleme elektronickú verziu divadelných rozprávok.

Video rozprávky si môžete pozrieť tu.
Od marca do decembra 2013 boli členovia združenia PARADYSIO zapojení do projektu
Nadácie Intenda spolufinancovanom Európskou úniou z Európskeho fondu pre integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín programu Solidarita pri riadení migračných tokov.

Výsledkom úsilia je zbierka multikultúrnych rozprávok pod názvom
 "Zo Sveta Do Sveta" a súbor spoločných čítaní organizovaných na základných školách po celom Slovensku do ktorého sa zapojilo viac ako 400 žiakov za aktívnej účasti samotných migrantov.